kiliktan-kiliga-giriyor

Star TV’nin her pazar günü zevkle izlenen programı “Özlem Denizmen’le Kadınca”nın 26 Şubat’ta 18. bölümü yayınlandı.
İlgiyle izlenen programda Özlem Denizmen her bölümde kılıktan kılığa giriyor. Konuklarıyla sohbet ederken onların mesleklerini yansıtan giysilere bürünen Özlem Denizmen, balıkçıyla balıkçı, astronotla astronot, tamirciyle tamirci, yogacıyla yogacı, dalgıçla dalgıç, şoförle şoför oluyor.

Örneğin; uzaya gitmek için gün sayan ve Nasa’ya kabul edilen ilk Türk uzay mühendisi olan Halil Kayıkçı, 4-5 yaşından beri kurduğu astronot olma hayalinin nasıl gerçeğe dönüştüğünü anlatıyor, gençlere hayallerinin peşinden koşmaları yönünde yol gösteriyor. Bunları anlatırken karşısında Özlem Denizmen Nasa üniformasıyla oturuyor.

Türkiye’nin adını tüm dünyaya kırdığı 5 Dünya Rekoru’yla duyuran güçlü kadın Derya Can, dünya rekorlarını kırdığı dalışa başlama hikayesini anlatıyor. Derya Can, bu yolda tüm hikayesinin su fobisini yenmek için başladığını söylüyor. Özlem Denizmen de dalgıç giysileriyle onu dinliyor.

İstanbul’un ilk kadın taksi şoförlerinden Çiğdem Akman, 10 yıllık meslek hayatı ile ilgili tüm merak edilenleri yanıtlıyor. Denizmen ve Akman’ın, stüdyoda yaptıkları araba yarışı, keyifli anlara sahne oluyor.

Oto sanayide kaporta ustası olarak çalışan Seda Söğüt, sekreter olarak iş başvurusunda bulunduğu işyerinde kaporta ustası olmasının hikayesini anlatırken, “kaporta tamirinden benim kadar çok para kazanan yoktur” diyerek mesleğindeki iddiasını da ortaya koyuyor. Söğüt, tamirci kıyafetli Denizmen’e stüdyoda kaporta tamirinin püf noktalarını da uygulamalı olarak gösteriyor.

İstanbul’un ilk kadın taksi şoförlerinden Çiğdem Akman, 10 yıllık meslek hayatı ile ilgili tüm merak edilenleri yanıtlıyor. Denizmen ve Akman’ın, stüdyoda yaptıkları araba yarışı, keyifli anlara sahne oluyor.

Rizeli Havva Latifoğlu, 9 aylık hamileyken gördüğü rüya üzerine başladığı balıkçılık mesleğinde, Karadeniz erkeklerine kendini bu alanda nasıl kabul ettirdiğini anlatıyor. Latifoğlu, mesleği ile yalnızca evini geçindirmiyor, 4 çocuğunu da okutuyor. Özlem Denizmen bu ilginç hikayeyi Latifoğlu’ndan sarı muşambalı ve sarı çizmeli balıkçı giysileriyle ilgiyle dinliyor.